Светкавица 1922 Търговище потегли с 8:0 в Дългач през пролетта

Светкавица 1922 Търговище започна пролетния дял в А Окръжна футболна група със смазваща победа като гост на ФК Вихър Дългач. Синьо-белите записаха категоричен успех с 8:0 в 12-тия кръг от шампионата на „А“ ОФГ.

В герой за своите се превърна Росен Пенев, който реализира 4 от попаденията в срещата. Останалите голове отбелязаха Венцислав Анастасов, Радослав Димитров, Валентин Василев и автогол на домакините.

Резултатът беше класически още на полувремето, като трите гола в мрежата на Дългач паднаха още до 15-та минута. Първо Росен Пенев се разписа в 5-та минута за 0:1, а три по-късно удвои аванса на Светкавица.  В 15-та минута Анастасов направи резултата 0:3. 30 минути по-късно съдията даде край на първата част.

Второто полувреме започна с автогол на домакините. Силно изстреляна топка по голлинията беше засечена от защитник на Вихър в собствената му врата и резултата стана 0:4 в полза на Светкавица. До края на срещата на натежалия терен имаше само един отбор – този на гостите. С още 2 гола се отличи Росен Пенев, а Радослав Димитров и Валентин Василев също записа имената си сред голмайсторите.

С този успех Светкавица 1922 увеличи аванса си на върха в класирането на „А“ ОФГ на 11 точки, след като двубоят на втория в класирането Агротрон с Камбурово беше отложен вчера заради лошо време. Отборът на Ковачевец победи третия Левски (Омуртаг) с 2:1, а в останалите срещи от кръга ФК Сокол : ФК Искра 3:0, Агроелит : Черноломец (Попово) 0:1. Двубоят между Тузлушка Слава и ФК Боровец също беше отложен.

В следващия кръг по програма отборът от Търговище е гост в Голямо Градище на местния ФК Искра.

Станете част от Facebook групата на Търговище и региона от ТУК.