Иван Сираков (мъже) и Антония Григорова (жени) спечелиха финалния кръг на „Паркова купа“ 2016

Трима от състезалите на търговищкият клуб по спортно ориентиране „Вариант 5“ обраха първите места този уикенд във Варна. Кирил Николов-Дизела при мъжете и Антония Григорова при жените спечелиха „Купа България“, информираха от БФО.

Това беше 40 юбилейно издание на състезанието по ориентиране край морската столица. В него участие взеха над 800 състезатели от шест страни сред които България, Румъния, Молдова, Украйна, Унгария и Дания. Арена на стартовете беше Природен парк „Златни пясъци“.

Преди най-голямото състезание по ориентиране във Варна се състоя пък финалния кръг на Българска паркова купа. Още там Вариант 5 даде заявка за тоталната си доминация вчера и днес край морето. Победители станаха отново Антония Григорова при жените и Иван Сираков при мъжете.

Организатори на събитията бяха Българската федерация по ориентиране и варненският клуб „Бегун“. Те предложиха атрактивни и технични маршрути, които поставиха на изпитание, както физическата подготвеност на състезателите, така и техните технически умения за ползването на компаса, разчитането на картата и избора на вариант, пишат агенция „Фокус“.

снимки от състезанията край Варнa, източник: fb/Снимки от състезания по Ориентиране