Две индивидуални награди за състезатели на БК „Светкавица“-Търговище

За втора поредна година БК „Светкавица“-Търговище достигна до третото място при аматьорите в българския баскетбол. Нашите състезатели заедно с Showtime бяха единствените представители на Изтока сред 8-те най-добри в страната. Отборът от Търговище отстъпи единствено на бъдещия шампион Хебър (Пазарджик) със 76:87 на полуфиналите.

Преди това баскетболистите на „Светкавица“ постигнаха разгромна победа с 98:60 срещу отбора на Перестройка. Последва поражението от Хебър на 1/2 финалите и изключителното представяне в двубоя за третото място.

Там в сблъсък от Националните финали за бронзовите отличия търговищенци надиграха категорично столичния „Спортни настилки – Зуум Дизайн“ с 93:72.

С индивидуални награди се отличиха двама от баскетболистите на БК „Светкавица“-Търговище. За „Най-добър борец в подкошието“ беше избран Николай Златков спечелил общо 42 борби. А Димитър Янчев беше избран за най-добър реализатор на финалите, с умопомрачителните 33,7 точки средно на мач!