Българският национален отбор по волейбол се класира за финала на втора дивизия в Световната лига, след като в първия полуфинал във Варна се наложи с 3-1 (23-25; 25-14; 25-18; 25-20) гейма над тима на Белгия.

Срещата започна с леко предимство на гостите, които доведоха нещата до 13-9 след грешка на Тодор Алексиев, а Пламен Константинов ползва таймаут. До техническото нашите свалиха разликата на три точки – 13-16. С хубави атаки на Владо Николов и Алексиев резултатът бе изравнен за 8-18. Белгийците успяха да дръпнат с два пункта при 21-19 и до края задържаха аванса си – 25-23.

Втората част почна равностойно, но след пет мощни тупалки на Ники Николов (четири аса) „лъвовете“ дръпнаха с 10-5. До техническото авансът на българите стигна цели седем пункта – 16-9. До края нашите не спряха да тероризират съперника си и затвориха гейма с убедителното 25-14.

Третата част също тръгна много силно за домакините – с аванс от 5-1. Момчетата на Пламен Константинов поддържаха тази преднина известно време, но преди второто прекъсване Владо Николов и Ники Николов изригнаха за пореден път за 16-9. Нашите умело задържаха своя аванс и спечелиха гейма с 25-18.

Четвърттата част тръгна с предимство от 4-0 за Белгия, но България бързо изравни за 7-7. Гостите поведоха с 13-11, но „лъвовете“ сътвориха нов обрат и дръпнаха с 18-16. Резултатът бе изравнен за 19-19 и Гибона поиска таймаут. С чудесна блокада на резервата Петков и атака на Ники Николов домакините излязоха напред с 22-19. Владо Николов довърши съперника с нови две точки за 24-19, а срещата приключи при 25-20 и 3-1 в полза на България.

В утрешния финал „трикольорите“ очакват победителя от сблъсъка между Аржентина и Франция.

Източник: sportvox.net

Станете част от Facebook групата на Търговище и региона от ТУК.